Pozwalają na optymalnie wykorzystanie przestrzeni. Są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma jej zbyt wiele. Umożliwiają dzielenie wnętrz wtedy, gdy tego potrzebujemy. Są niezwykle wygodne i estetyczne. Drzwi przesuwne. Co warto o nich wiedzieć?

Drzwi przesuwne chowane w ścianę

Drzwi przesuwne chowane w ścianę

To rozwiązanie, w którym drzwi po otwarciu znikają w ścianie, a dokładnie przesuwają się w specjalnej kasecie konstrukcyjnej. By je zastosować wystarczy w pomieszczeniu postawić ściankę z płyty kartonowo-gipsowej i wmontować w nią kasetę do systemu przesuwnego. Dzięki temu zyskujemy estetyczne rozwiązanie w postaci drzwi, które przy otwieraniu chowają się w ścianie. Zyskujemy też ścianę powstałą podczas montażu i możemy ją twórczo wykorzystać.

System przesuwny chowany w ścianę wyposażony jest w specjalne opaski, szczotki i uszczelki, dzięki którym udaje się zminimalizować przenikanie dźwięków przez zamknięte drzwi, co w niektórych przypadkach jest szczególnie istotne.

System przesuwny naścienny

System przesuwny naścienny

System przesuwny naścienny to drugi sposób montażu drzwi przesuwnych. Jego zaletą jest szybki i prosty montaż. Do ściany (lub sufitu) mocujemy specjalną, wytrzymałą szynę, po której na wózkach jezdnych będzie można przesuwać skrzydło. Dla estetyki całości konstrukcję przysłania maskujący karnisz, najczęściej w tym samym kolorze co drzwi.

W porównaniu do drzwi przesuwnych chowanych w ścianę system ten potrzebuje ściany do tego, by można było po niej przesunąć drzwi. Nie będziemy więc mogli ustawić na niej mebli. Jednocześnie rozwiązanie to powoduje, że drzwi zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjnie otwierane skrzydła.

Estetyka, oszczędność przestrzeni i funkcjonalność

Drzwi przesuwne można łatwo dopasować do wystroju mieszkania. Nawet tego bardzo zindywidualizowanego. INVADO oferuje kilkadziesiąt modeli drzwi ze swojej oferty, które można zamówić w systemach przesuwnych. Dzięki temu zarówno zwolennicy tradycyjnych aranżacji, jak i ci, którzy lepiej czują się w nowoczesnych wnętrzach, bez trudu znajdą rozwiązanie, które idealnie będzie komponowało się z własnym pomysłem na urządzenie domu.

Dzięki drzwiom przesuwnym pomieszczenia zyskują na przestronności, a uzyskaną przestrzeń można zagospodarować wg własnych potrzeb.