Różne style, różne pomieszczenia – jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Z reguły jest to ostatnia rzecz, o jakiej myślimy podczas remontu. Często jest tak, że o brakujących listwach podłogowych przypominamy sobie na długo po zakończeniu prac. Co wtedy? Jak dobrze dobrać listwy podłogowe, żeby stały się niezauważalne we wnętrzu, a jednak je dopełniały? Dowiedz się, jak dobrać listwy podłogowe do pomieszczenia. W ten sposób Twoje wnętrze nabierze nowego charakteru!

Listwy przypodłogowe – czy styl wnętrza wpływa na ich wybór?

Każdy styl rządzi się swoimi prawami. W przypadku ciągle popularnego w Polsce stylu skandynawskiego stawiamy na prostotę i naturalne wykończenia. Zyskujący coraz większą grupę zwolenników styl minimalistyczny, podobnie jak poprzedni, wymaga prostych, czystych linii. Listwy przypodłogowe nie mogą zaburzać harmonii wnętrza, nie powinny więc za bardzo kontrastować z resztą wystroju.

W pomieszczeniach wykończonych w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzą się listwy przypodłogowe drewniane pozbawione zdobień czy, w tym przypadku zakłócających harmonię, frezów. Dzięki temu zachowamy we wnętrzu wrażenie przestronności. Pokój przygotowany w minimalistycznej estetyce dobrze dopełnią listwy podłogowe białe. Tak wykończona podłoga nie zakłóci też poczucia czystości.

We wnętrzach bardziej dekoracyjnych jak shabby chic czy klasycznych lepiej sprawdzą się ładnie rzeźbione, ozdobne listwy przypodłogowe drewniane. W stylu retro i nowoczesnym wygląd pomieszczenia idealnie domknie listwa przypodłogowa PCV.

Panele podłogowe – poznaj ofertę i wybierz do nich idealne listwy przypodłogowe.

Czy listwy przypodłogowe są niezbędne w kuchni?

Kuchnia to serce domu. Zdarza się, że dosłownie, gdy jest połączona z salonem. Bardzo często na podłodze lądują wszelkie okruszki czy przyprawy, które wysypaliśmy… Wykończenie posadzki jest więc koniecznością.

Masz do wyboru dwa sposoby wykończenia:

  • Jeśli w kuchni zdecydowałeś się na ceramikę, wystarczy zastosować profile wykończeniowe. Pod warunkiem, że jest to kuchnia zamknięta.
  • Jeśli jednak masz kuchnię otwartą, to wykończenie obu pomieszczeń (salonu i kuchni) powinno być spójne. W tej sytuacji przydadzą Ci się listwy przypodłogowe.

Różne style, różne pomieszczenia – jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Małe rączki i zabawki na podłodze – jakie listwy wybrać do pokoju dla dziecka?

Pokój dziecka jest specjalnym miejscem w mieszkaniu. Bardzo często jednocześnie pełni funkcję większości pomieszczeń w domu – jest sypialnią, salą zabaw i gabinetem małego mieszkańca. Dodatkowo jego użytkownik jest bardzo wymagający. Bez trudu i z zamiłowaniem sprawdzi, czy w kącie pokoju da się wcisnąć jeszcze jeden spinacz. A gdy niezbędna część ostatniej budowli z klocków wpadnie w szczelinę, potrzebna będzie ekipa zrywająca podłogi.

Żeby oszczędzić sobie i dziecku niepotrzebnych stresów, wybierz odpowiednie wykończenie. Listwy przypodłogowe w pokoju dziecka powinny być:

  • dobrze przymocowane, żeby zdolny, młody inżynier ich nie zdemontował podczas podejrzanej chwili ciszy.
  • Dopasowane kolorystycznie do mebli – żeby nie przytłoczyć aranżacji zbyt wieloma kolorami. Jeśli jednak potrzebujesz kolorowego wykończenia, to wybierz listwy przypodłogowe pcv.

Zobacz też: Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym za pomocą drewna?