Drzwi szklane – gdzie się sprawdzą?

Drzwi szklane cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają stworzyć niepowtarzalną atmosferę w domu, gdyż zapewniają dostęp do dużej ilości światła. Mnogość różnych modeli drzwi wewnętrznych szklanych na rynku sprawia, że możemy dopasować je do każdego wnętrza. Zobacz, jakie drzwi wewnętrzne szklane sprawdzą się w różnych wnętrzach.

Dzięki szklanym drzwiom wewnętrznym można stworzyć niepowtarzalne przestrzenie świadczące o odwadze i kreatywności mieszkańców. Drzwi szklane znakomicie podkreślą styl minimalistyczny lub skandynawski. Optycznie powiększą też każde pomieszczenie. W sklepach znajdziesz wiele wariantów tych drzwi, które są dostępne w formie szkła przezroczystego, piaskowanego (matowego), białego, a nawet kolorowego. Można zamontować je w każdym pomieszczeniu i zachować przy tym poczucie prywatności ze względu na dostępność modeli wykonanych z nieprzezroczystych materiałów.

Optycznie większe i w pełni oświetlone wnętrza

Szklane drzwi to doskonałe rozwiązanie do niewielkich wnętrz. Dzięki przezroczystości sprawiają wrażenie otwartej przestrzeni, dzięki czemu pomieszczenia wydają się większe. Dodatkowo tafla szkła doskonale przepuszcza światło, dlatego mieszkanie wyposażone w szklane drzwi wewnętrzne jest doskonale oświetlone. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi ze szkła kolorowego, dzięki któremu odbijające się promienie słoneczne tworzą fantazyjne wzory na ścianach. W niewielkich pomieszczeniach warto zastanowić się nad szklanymi drzwiami przesuwanymi. Dzięki nim możemy ustawić meble i inne elementy wyposażenia w bliskiej odległości od drzwi.

Zobacz też: Drzwi szklane – ładne i funkcjonalne.

Drzwi szklane - gdzie się sprawdzą?

Drzwi szklane do łazienki

Choć zamontowanie szklanych drzwi w łazience to oryginalne i rzadkie rozwiązane, ostatnio zyskuje ono swoich zwolenników. Drzwi szklane są montowane w łazienkach najczęściej wtedy, gdy znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie z sypialnią. Gdy decydujemy się na szklane drzwi do łazienki, wybierajmy modele ze szkła metalicznego lub matowego, co zapewni niezbędne poczucie intymności. Szklane drzwi zapewniają co prawda mniejszą izolację akustyczną, lecz są odporne na zmiany temperatur i dobrze znoszą wilgoć. Ich cena jest nieco wyższa niż cena drzwi standardowych, ale jeżeli zależy nam na niebanalnych wnętrzach, warto w nie zainwestować.

Zobacz też: Nowoczesna łazienka w drewnie – zainspiruj się!