Drzwi do wnętrz industrialnych – surowe formy i kolory

Styl industrialny to innowacja w projektowaniu wnętrz, która przywędrowała do nas z USA. Kiedyś wynikał z konieczności zagospodarowania starych, opuszczonych fabryk przemysłowych, zaś dziś króluje w nowoczesnych mieszkaniach. Odpowiedni charakter nadadzą pomieszczeniom właściwe materiały, kolory oraz detale – w tym klamki do drzwi wewnętrznych. Sprawdź, jakie drzwi wewnętrzne sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym.

Do aranżacji wystroju w stylu industrialnym potrzeba niemałej wyobraźni i odwagi. Takie wnętrza są bowiem wyrazem wyrafinowanego gustu. Gdy je urządzasz, postaw na surowe formy, dużą przestrzeń, geometryczne kształty i przemysłowe materiały. Niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego mieszkania są też drzwi wewnętrzne.

Surowa stal drzwi industrialnych

Jednym z materiałów typowych dla stylu przemysłowego jest stal lub jej imitacja. Surowość stali sprawia, że każde wnętrze nabiera nonszalanckiej niedbałości. Kolor drzwi industrialnych powinien pasować do całego pomieszczenia. Imitacja stali doskonale skomponuje się z surową cegłą lub ciemnym odcieniem betonu. Ważne też, aby stalowe drzwi wewnętrzne nie posiadały zdobień, a ich klamka była niewielka i prosta. Do stylu industrialnego doskonale pasują gładkie drzwi Simple 00, których prostotę podkreślają poziome żłobienia.

Drzwi do wnętrz industrialnych - surowe formy i kolory

Proste drzwi bezprzylgowe

Aby podkreślić surowy i zdecydowany charakter wnętrz, wybierz drzwi wewnętrzne bezprzylgowe. Jednolita płaszczyzna ich skrzydła tworzy z ościeżnicą jednorodną strukturę, która pasuje do nowoczesnych wnętrz. Drzwi industrialne nie muszą być białe, jednak powinny być jednolite. Laminowane drzwi Sonata W4 to bezprzylgowe drzwi wewnętrzne, których gładki panel zdobią proste pasy z listew aluminiowych. Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Podobnym modelem jest Etiuda B1, którą ozdabiają pionowe pasy z listew aluminiowych ciągnące się przez całą długość drzwi.

Przeszklone i białe drzwi wewnętrzne w stylu industrialnym

Drzwi wewnętrzne w przemysłowym mieszkaniu wcale nie muszą być ciężkie. Gładka powierzchnia drzwi przeszklonych wniesie do pomieszczeń element lekkości. Łączenie różnorodnych materiałów, takich jak beton, drewno i szkło jest odważnym, ale też typowym zabiegiem w stylu industrialnym. Przeszklone drzwi wewnętrzne Nostre Lux 03SD będą kontrastować z ciężkimi elementami wyposażenia. Inną propozycją są proste drzwi przeszklone Even 3. Biel i surowość drzwi wewnętrznych podkreślą minimalizm, a bezprzylgowy system zapewni doskonałą kompozycję z wystrojem wnętrza.

Zainspirowały Cię przemysłowe wnętrza? Zobacz, jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym.