Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Metamorfoza na każdą kieszeń

Metamorfoza na każdą kieszeń

2017-03-01 09:18

Chcąc odświeżyć swoje mieszkanie nie trzeba wydawać fortuny. Z reguły wystarczą niewielkie pieniądze i dobry pomysł, by przeprowadzić metamorfozę swojego „m”.

fot. Invado

drzwi invado

Planowanie to podstawa
Tak jak przed wszystkimi zmianami, tak i przed remontem, warto przygotować plan działania i określić priorytety, których będziemy się dość skrupulatnie trzymać. Ułatwi nam to działanie i uchroni przed niepotrzebnymi, nagłymi wydatkami. Pamiętajmy jednak, że zmiany wprowadzane bardziej kompleksowo dają zdecydowanie lepszy efekt niż drobne, nieskoordynowane zabiegi. Dlatego jeśli chcemy odświeżyć ściany i wymienić drzwi, będziemy potrzebowali trochę większych środków niż np. przy samej zmianie kolorystyki, którą możemy osiągnąć przy pomocy samych dodatków.
 
Zmiana koloru
Najprostszą i najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest pomalowanie ścian, lub chociaż jednej ściany, na inny kolor. To zawsze się sprawdza. Można też ożywić je np. tynkiem strukturalnym lub fototapetą – np. wykonaną na bazie naszych prywatnych zdjęć. Pomalować można też niektóre meble – i to wbrew rozpowszechnionym opiniom nie tylko z naturalnego drewna, ale też płyt MDF. W każdym przypadku trzeba jednak pamiętać, aby przed położeniem farby dokładnie je wyczyścić i wyszlifować.
 
O ile wymiana podłogi to spory wydatek, to wymiana drzwi wewnętrznych wcale nie musi być aż tak kosztowana. Możemy wybrać np. bardzo praktyczne drzwi płaskie z kolekcji Norma Decor firmy Invado. Kosztują niewiele ponad 100 złotych, a duży wybór kolorów i oklein pozwoli bez problemu dopasować je do istniejącej podłogi czy ogólnej kolorystyki wnętrza. Przy okazji warto pomyśleć o zmianie listew przypodłogowych, które wizualnie mocno odmienią nasze wnętrza. - Zmieniając tak podstawowy element, jak listwy możemy w prosty sposób odświeżyć podłogę – mówi Adam Hucz z firmy Invado. - Czasami warto poeksperymentować z kolorem i do drewnianych desek lub kamiennej posadzki wybrać białą, prostą oprawę np. listwy Invado z kolekcji Prestige. Jeśli biel nam się znudzi, listwy można pomalować na dowolny kolor – taki jak ściana, albo wręcz przeciwnie -mocno kontrastowy.
 
Drobne dekoracje
Poza tym jeżeli chcemy przeprowadzić metamorfozę mieszkania, to idealnym posunięciem będzie wprowadzenie nowych, drobnych dodatków. Mogą to być: nowe poduszki dekoracyjne, zasłony, kapa na fotel czy wzorzysty wazon lub obrazy. Trzeba jednak pamiętać o estetycznej spójności. W tym przypadku sprawdza się bowiem powiedzenie, że „co za dużo to nie zdrowo”. Dlatego dekorować powinniśmy z umiarem trzymając się głównych założeń naszego planu i wygospodarowanego budżetu.
 
Autor: Invado

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych zawartych w formularzu w bazie firmy DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. i wykorzystanie ich zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133, poz.883. Dane będą wykorzystywane w celu kontaktu z Klientem wyłącznie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o.

Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.